2018 Ünilig’de heyecan su topu ile başlayacak

16.04.2018
Kocaeli’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek 2018 Ünilig finallerine sayılı günler kaldı. Yedi farklı branşta onlarca üniversiteli sporcunun boy göstereceği turnuvada perde su topu ile açılıyor.

Su Topu branşı her yıl olduğu gibi bu sene de birbirinden iddialı takımların mücadelesine sahne olacak. Geçen sezon finallere katılan Marmara Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Ege Üniversitesi yeniden finallere kalma başarısı gösterirken, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi bu sezon finallerin yeni üyesi olarak dikkat çekiyor.

SON ŞAMPİYON MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Geçen sezon İzmir’de oldukça çekişmeli geçen su topu karşılaşmalarında Marmara Üniversitesi, güçlü rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğa uzanmıştı. Geçen sezon B grubunda mücadele eden Marmara Üniversitesi 2 galibiyet 1 beraberlikle grubundan lider olarak çıkmayı başarmıştı. Yarı finalde Özyeğin Üniversitesini kolay geçen Marmara Üniversitesi, final maçında zorlansa da Okan Üniversitesini 13-19 yenerek turnuvanın şampiyonu olmuştu.

NAMAĞLUP 3 TAKIM VE BİR SÜRPRİZ

Turnuvaya katılan dört takımdan üçü yenilgisiz bir şekilde finallere kalmaya hak kazandı. Rakiplerine ciddi farklar atarak tekrar finalde biraraya gelen Marmara Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Okan Üniversitesi sporseverlere keyifli maçlar vadediyor. Bu sezon başarılı bir oyunla finallere kalarak sürpriz gerçekleştiren İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinin ortaya koyacağı mücadele ise şimdiden merak konusu. Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşecek mücadele 22-23-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.