Ağrı’dan Çifte Şampiyonluk!

23.03.2016
Ünilig Kayaklı Koşu’da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi iki klasmanda da altın madalyaya ulaştı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Kış Oyunları kapsamında gerçekleştirilen Kayaklı Koşu’da kupalar sahiplerini buldu. İlk gün klasik koşulan Kayaklı Koşu’da ikinci günde erkeklerde 27, kadınlarda 17 sporcu serbest klasmanda yarıştı.

10 kilometre koşulan erkekler klasmanında günün en iyi derecesini Kayseri Erciyes Üniversitesi’nden Mehmet Üstüntaş 29:44.70 ile yaparken, ikinci Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nden 30:52.34’lük derecesiyle Ömer Doğan olurken, Kars Kafkas Üniversitesi’nden Ömer Tilki 32:33.44 ile üçüncü en iyi dereceyi yaptı.

5 kilometre koşulan kadınlar klasmanında günün en iyi iki derecesi de Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nden geldi. Hicran Akpınar 19:23.55’lik derecesiyle birinci olurken, Leyla Turan 21:29.79 ile ikinci sırada yer aldı. Günün en iyi üçüncü süresi ise Kars Kafkas Üniversitesi öğrencisi Siti Ören’in 22:16.31’lik derecesi oldu.

Tamamlanan Kayaklı Koşu müsabakaları sonucunda, iki gün içerisinde üniversitelerin topladıkları puanlar hesaplanarak, takım sıralamaları oluşturuldu. Erkekler klasmanında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi üçüncü olarak kürsüye çıkmayı başarırken, Kars Kafkas Üniversitesi gümüş, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi altın madalyaya sahip oldu. Kadınlarda ise Kastamonu Üniversitesi üçüncü sırada yer alırken, Kayseri Erciyes Üniversitesi gümüş madalya almaya hak kazandı. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da şampiyonluğa ulaşan taraf Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi , Ünilig Kayaklı Koşu’yu iki klasmanda da altın madalyayla tamamladı.