Akdeniz 3 Puanla Başladı

29.04.2017
Ünilig Erkekler Final Grubu ilk günün son mücadelesinde Akdeniz Üniversitesi, Fırat Üniversitesi’ni 3-1 yenerek Üni lig’e galibiyetle başladı.

İlk sete fırtına gibi başlayan ekip Akdeniz Üniversite’sini sırtlayan Mehmet oldu. Ön pozisyondan etkili hücumlarıyla takımının skorerliğini üstlendi. İlk sette rakibi karşısında zorlanmayan Akdeniz ekibi seti 25-18 alarak skoru 1-0 yaptı.

İkinci sete karşılıklı sayılar ile başlandı. Bir Fırat Üniversitesi bir Akdeniz Üniversitesi’nin sayılarıyla geçen setin ilk bölümünün  teknik molasına 8-7 önde giren Akdeniz ekibi oldu. Rekabetin soluk soluğa hissedildiği ikinci setin orta bölümlerinde Akdeniz rakibinin önüne geçmesine izin vermedi ve ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. İkinci setin her anında hissedilen heyecan son bölümünde tavan yaptı. Yine karşılıklı sayılarla geçen setin sonlarında hücumlarıyla etkili olan ve gülen taraf Elazığ Fırat Üniversitesi oldu. Seti 25-23 alan Fırat Üniversitesi skoru 1-1’e getirdi.

Üçüncü sete mükkemmel giriş yapan Akdeniz ekibi oldu. Oğuzhan’ın servislerine manşet getirmekte zorlanan Elazığ ekibi ilk teknik molaya 8-1 geride girdi. Teknik mola dönüşü sahada Elazığ’ın geri dönüşü vardı. 7 sayılık farktan skoru 11-8’e kadar getirdi. Rakibinin daha fazla skoru eritmesine izin vermeyen Akdeniz Üniversitesi etkili bloklarıyla yeniden farkı açtı. İkinci teknik molada 16-8 Antalya üstünlüğü vardı. Mola sonrası Akdeniz etkili oyununu sürdürünce Elazığ iyice oyundan düştü. 25-14 kazanan Akdeniz ekibi skoru 2-1’e getirdi.

Dördüncü sette iyice morallenen Akdeniz Üniversitesi rahat oyununu bu sette de sürdürdü. İlk teknik molaya ve ikinci teknik molaya önde giren Akdeniz ekibi seti 25-15 alarak maçı 3-1 kazanmış oldu.