Alp Disiplinin'de Madalyalar Sahiplerini Buldu

13.03.2015
Ünilig Kış sporlarında tamamlanan ilk branş Alp Disiplini oldu.

Erzurum'da düzenlenen Ünilig Kış oyunlarında Alp Disiplini branşı bugün yapılan Büyük Slalom müsabakaları ile tamamlandı. Kafkas Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Koç Üniversitesi'nin ilk üç sırada yer aldığı yarışlarda madalyalar sahiplerini buldu. 

Dün gerçekleşen slalom yarışlarında, erkek kategorisinde altın madalyayı Kafkas Üniversitesi'nden Levent Taş, gümüş ve bronz madalyayı Atatürk Üniversitesi'nden Ersin Beydüz ve Mustafa Topaloğlu elde etti. Bayan kategorisinde ise Koç Üniversitesi'nden Özlem Çarıkçıoğlu Altın madalyanın sahibi olurken, Gümüş madalya yine Koç Üniversitesi'nden Rana Uludağ'ın Bronz madalya ise Atatürk Üniversitesi öğrencisi Nurdan İncesu'nun oldu.

Bugün yapılan Büyük Slalom yarışında bayan kategorisinde altın ve gümüş madalyanın adı değişmedi. Koç Üniversitesi'ni temsil eden Özlem Çarıkçıoğlu birinci olurken, gümüş madalyanın sahibi Rana Uludağ oldu. Büyük slalomda üçüncü sırayı ise Yeditepe Üniversitesi'nden Helin Gültekin elde etti. Erkekler kategorisinde ise dün şampiyonluğu 0,10 saniyelik farkla kaçıran Atatürk Üniversitesi Öğrencisi Ersin Beydüz bugünkü yarışta altın madalyanın sahibi oldu. Yarışmada ikinciliği Kafkas Üniversitesi'nden Cenk Usta elde ederken bronz madalya ise yine Kafkas Üniversitesi'nden Levent Taş'ın oldu.

Ünilig Kış Sporlarında bugün yapılan Büyük Slalom yarışları ile tamamlanan alp disiplininde yarışlar tamamlandı.