Atatürk Curling’de Zirveyi Kaptırmadı

25.03.2016
Ünilig Curling’de geçen sezon olduğu gibi bu sezon da altının adı Erzurum Atatürk Üniversitesi oldu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Kış Oyunları kapsamında oynanan Curling maçları bugün tamamlandı. Üç gün süren ve toplam 18 müsabakaya sahne olan Ünilig Curling Finalleri sonucunda geçen sene olduğu gibi Erzurum Atatürk Üniversitesi hem erkeklerde hem de kadınlarda mutlu sona ulaşan taraf oldu. Erkekler klasmanında ikinci İTÜ, üçüncü ise Erzurum Teknik Üniversitesi oldu. Kadınlarda Erzurum Teknik Üniversitesi gümüş madalyanın sahibi olurken, Batman Üniversitesi kürsüde üçüncü sırada yer aldı.

Şampiyon Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden Adem Özdemir başarıyı , “Geçen yıl da şampiyon olmuştuk, bu sene de bütün yıl boyunca antrenmanlarımız devam etti. Erzurum Atatürk Üniversitesi olarak, hem takım arkadaşlarımız arasında, hem kulüpler seviyesinde hem de milli takım düzeyinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu sebeple bu şampiyona da bizim için oldukça iyi geçti, tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum” şeklinde yorumladı.

Diğer takımlardan farklı olarak çıktıkları müsabakalarda süre hesaplamalarıyla dikkat çeken ve erkekler klasmanında ikinciliğe ulaşan İTÜ’nün antrenörü Dilara Aslan Buzun “Taşı ne sürede, ne kadar kaydırdığını hesaplıyoruz. Bu çalışmaların da karşılığını aldığımıza inanıyorum. Güzel bir turnuva geçirdik, gümüş madalyaya ulaştığımız için mutluyuz” şeklinde konuştu.

Toplu sonuçlar:

Erkekler 

Kadınlar