Başımız Sağolsun

17.12.2015
Ünilig Ragbi müsabakalarına gitmek için çıktıkları yolda kaza yapan ve bir öğrencisini kaybeden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin acısını paylaşıyoruz.

Kuşadası'nda gerçekleşecek Ünilig Ragbi müsabakalarına gitmek için yola çıkan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin öğrencilerini taşıyan otobüsün kaza yaptığı haberini üzüntü ile almış bulunmaktayız. Kazada hayatını kaybeden öğrencimiz Mehmet Yağcı'ya Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. 

Kaza sonucunda yaralanan 16 öğrencimiz de umarız en kısa sürede sağlıklarına kavuşur ve aramıza geri döner.

Yaşanan elim kaza hakkında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

"17-20 Aralık 2015 tarihlerinde Aydın-Kuşadası’nda düzenlenecek olan Üniversiteler arası Rugby Ünilig müsabakalarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni temsil etmek üzere antrenörleri eşliğinde Eskişehir’den yola çıkan,üniversitemiz otobüsü, 17 Aralık 2015 Perşembe günü sabah saatlerinde Eskişehir çıkışı Derbent mevkiinde buzlanmadan dolayı kaza yapmıştır. Kazada öğrencilerimizden Mehmet Yağcı hayatını kaybederken; Aytaç Kaan Kayar, Mehmet Seyrek, Bilal Akyıl, Mücahit Aslan, Hakan Civelek, Kazım Akıncı, Solomon William Simutowe, Gökberk Arı, Kemal Uyan, Umut Kurt, Muhammed Burak Topkoru, Berkcan Kılıçaslan, Enver Coşan ve Yasin Berke Saylamisimli öğrencilerimiz de yaralanmıştır. Yaralıların tedavilerine ESOGÜ Hastanesi ve Eskişehir Devlet Hastanesi’nde devam edilmektedir. 
Vefat eden öğrencimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralı öğrencilerimize de acil şifalar diliyoruz. Bu acı olay hepimizi derinden etkilemiştir. Acımız çok büyük."