Beykent Son Şampiyonu Yarı Finalde Geçti

30.04.2017
Ünilig Erkekler yarı final mücadelesinde Yaşar Üniversitesi Beykent Üniversitesiyle karşı karşıya geldi.

Karşılaşma, takımların attığı 2 puanlık sayılarla başladı. İki takımında oyuna sert başladı İlk periyodun 5. dakikasında 12-9 önde olan takım Beykent Üniversitesiydi. İlk teknik molaya Beykent Üniversiteli oyuncu Ömer Sancaklı’nın üçlüğünden sonra girildi; 15- 9

Teknik molanın ardından iyi başlayan taraf Beykent Üniversitesi oldu. Yaşar Üniversitesi’nin top kayıpları görüldüğü bu dakikalarda Beykent Üniversitesi aradaki farkı 9 a kadar çıkardı. İlk periyodun son dakikalarında toparlanan Yaşar Üniversitesi farkı 5 e düşürdü ve ilk periyoda Beykent Üniversitesi  21- 16 üstün girdi.

Müsabakanın ikinci periyodu Beykent Üniversite’li Soykan Yıkılmaz’ın  ve Ömer Sancaklı’nın bulduğu üçlüklerle başladı. Buna bir üçlük ve bir 2’likle karşılık veren Yaşar Üniversitesinden Ayhan Onur Kentli oldu; 27-21

Karşılaşmanın 16.dakikasına 35-26’lık skorla önde olan taraf Beykent Üniversitesiydi.  Dış atışlarla sayı bulamayan Yaşar Üniversitesi Beykent Üniversitesi’nin sert savunmasını geçemekte epey zorlandı.  İlk yarı bitimine iki dakika kala Beykent Üniversitesi farkı 15 sayıya kadar çıkardı; 44-29 Periyodun kalan bölümünde rakibin farkı azaltmasına müsaade etmeyen Beykent Üniversitesi soyunma odasına 48- 32 üstün girdi.

Maçın ikinci yarısına hızlı başlayan taraf Yaşar Üniversitesiydi ancak Beykent Üniversitesi’nin sıkı savunması yine Yaşar’lı oyuncuları çok zorladı. Ayrıca Beykent Üniversitesi’nin oyuncusu Ömer Sancaklı 3.  periyotta attığı üçlüklerle yıldızlaştı.Üçüncü çeyrek 74- 53 Beykent Üniversitesi’nin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Mücadelenin son periyoduna  iyi başlayan takım ise Beyent Üniversitesi oldu. 33. dakikada farkı 21 sayıya taşıdı. Yaşar Üniversitesi yaptığı ataklarla aradaki farkı kapatmaya çalışsa da Beykent Üniversitesi oyuncu Ömer Sancaklı’nın 3’lüklerini durduramadı. Bitime 4 dakika kala oyunu soğutmaya çalışan Beykent Üniversitesi aradaki farkı korudu; 89- 67.

 Karşılaşmanın dikkat çeken ismi Beykent Üniversitesi oyuncusu Ömer Sancaklı oldu.  Sancaklı 31 sayı 2 asistle oynadı.