Buz Hokeyi Kadınlar’da Müsabakalar Sona Erdi

26.03.2016
Ünilig Buz Hokeyi Kadınlar’da final heyecanı bugün oynanan iki karşılaşma ile sona erdi.

Ünilig Kış Oyunları kapsamında gerçekleştirilen ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Kadınlar Buz Hokeyi finalleri bugün gerçekleşen iki maç ile sona erdi.

5 takımın yer aldığı tek devreli lig usulü gerçekleştirilen final grubunda toplam 10 müsabaka oynandı. Bugün İTÜ karşısında dostça geçen keyifli bir maç çıkartan ve 4’te 4 yapan Atatürk Üniversitesi şampiyonluk kupasını elde eden takım oldu.

Kadınlarda ikinci ve üçüncü ise son gün oynanan ODTÜ – Hacettepe maçı ile belirlendi. Karşılaşmada iyi bir performans sergileyen ODTÜ maçı 10-4 kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu. Son günü bay geçen Kocaeli Üniversitesi de turnuvayı üçüncülük ile tamamlamayı başardı.

Çıktığı 4 maçın 3’ünü kazanarak gümüş madalyayı elde eden Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde turnuva hakkında açıklama yapan branş sorumlusu Ferhat Tözünler turnuvanın zorlu geçtiğini belirterek “Ankara takımları tesislerimiz kapalı olduğu için antrenmansız geldiler buraya. Turnuvayı değerlendirecek olursam, bizim için keyifli bir turnuva oldu. 5 takımın içinde Atatürk Üniversitesi’nin ardından ikinci olmayı başardık. İmkanları olan takımlar için böyle bir turnuvada yer almak tabi çok keyif verici. Uzun yıllardır buz hokeyi branşında faaliyet gösteriyoruz, özellikle üniversite yönetimimiz çok büyük bir ilgi gösteriyor ve bize güvenleri tam. Buradan spor müdürümüz Şahin Oğuz’a da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ünilig Kaınlar Buz Hokeyi'nde turnuvanın en keyifli maçı Atatürk Üniversitesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi arasında oynandı.

Ünilig Kadınlar Buz Hokeyi'nde son gün Hacettepe karşısında 10-4'lük galibiyet elde eden ODTÜ gümüş madalyanın sahibi oldu.


Ünilig Buz Hokeyi'inde kupalar sahiplerini buldu