Buz Hokeyinde Gülen Taraf Atatürk Üniversitesi

26.03.2017
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yürütülen Buz Hokeyi branşı Bayanlar final karşılaşmaları bugün sona erdi.

Gruplardan ve yarı finallerden başarılı bir şekilde çıkan Atatürk Üniversitesi, final karşılaşmasında Hacettepe Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya hızlı başlayan Atatürk Üniversitesi, rakibi karşısında daha ilk periyotta baskı kurdu ve bu baskı bütün karşılaşma boyunca devam etti.

Final düdüğü çaldığında ise sevinen taraf ev sahibi Atatürk Üniversitesi oldu. Ankaralı rakibi Hacettepe Üniversitesi karşısında finale yakışır bir oyun ortaya koyan Atatürk’lü bayan hokeyciler, karşılaşmayı -------- kazanarak Ünilig 2016 – 2017 sezonu Bayanlar Buz Hokeyi branşını birinci olarak tamamladı. Rakibi karşısında her şeylerini ortaya koymasına ve iyi bir oyun oynamasına rağmen Hacettepe Üniversitesi turnuvanın ikincisi olarak podyumdaki yerini aldı.

Üçüncülük karşılaşmasında ise Ege Üniversitesi, ODTÜ ile karşı karşıya geldi. Ankara ekibi, henüz yeni kurulan 4 aylık bir takıma sahip Ege Üniversitesi karşısında ağırlığını ortaya koyarak sahadan 13 – 3 ayrılmayı başardı. Böylelikle ODTÜ, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesinin ardından podyumda yer alan üçüncü takım olarak 2016 – 2017 sezonunu bitirmeyi başardı.