Çekişmeli Mücadelede Kazanan Boğaziçi Üniversitesi Oldu

27.04.2017
Ünilig Erkekler Hentbol Finalleri B Grubu ikinci maçında Adıyaman Üniversitesi ile İstanbul Boğaziçi Üniversitesi karşı karşıya geldi. İlk dakikadan itibaren çok çekişmeli giden maçta kazanan taraf Boğaziçi Üniversitesi oldu.

Maça iki takım da çok istekli başladı, hızlı ataklarla gole ulaşan iki takım da savunmada üstünlük kuramayınca karşılıklı goller ardı ardına geldi. Karşılıklı gollerle süren eşitlik ilk yarının son dakikalarına kadar bozulmadı, ilk devrenin son dakikalarına girildiğinde ise Adıyaman Üniversitesi üst üste birkaç ataktan eli boş dönünce İstanbul Boğaziçi Üniversitesi ilk devreyi 15 – 12 önde kapatmayı başardı.

Mücadelenin ikinci yarısına iyi başlayan taraf Boğaziçi üniversitesi oldu, hücumda üst üste top kayıpları yaşayan rakibinin hatalarını affetmeyen Boğaziçi, farkı bir anda arttırarak 10’a kadar yükseltti. İlerleyen dakikalarda oyun yine karşılıklı gollerle devam edince Adıyaman Üniversitesi ilk dakikalarda açılan farkı uzun süre kapatma şansı bulamadı. Ancak maçta son dakikalara girilirken başarılı bir savunma ortaya koyan Adıyaman Üniversitesi takımı farkı 5 e kadar düşürdü. Maçta Son 5 dakika karşılıklı hızlı ataklarla geçse de hücumda riskler alan Adıyaman üniversitesi, savunmada başarılı olamayınca maç Boğaziçi Üniversitesinin 30-37 üstünlüğüyle tamamlandı.