Celal Bayar İkinci galibiyetini Aldı

29.04.2017
Ünilig Bayanlar Mavi grupta Celal Bayar Üniversitesi çekişmeli 19 Mayıs Üniversitesi maçından galibiyetle ayrıldı.

Maça Gözde'siz çıkmak zorunda kalan Celal Bayar Üniversitesi’nde, antrenörü Murat Akyüz, Didem’i daha önde kullanarak maça başladı. İlk golü 3. Dakikada Didem’in ayağından bulan Manisa temsilcisi rahatlamak için Gamze’nin oyuna girmesini bekledi. Genç oyuncu girer girmez arka arkaya attığı iki golle takımını 3-0 öne geçirdi. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nden Ceren’in arka arkaya iki gol atmasına karşılık Celal Bayar Üniversitesi’deki adaşı ilk yarının bitimine 2 dakika kala cevap verdi ve ilk yarı 4-2 Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci yarının ilk golü 19 Mayıs’ta Beste’den geldi. Golün şaşkınlığını üzerinden atamadan Ceren Çam’ın ayağından bir golü daha kalesinde gören Celal Bayar maçın 4-4 dengeye gelmesinin ardından biraz silkindi. Yirmi sekizinci dakikada Berfin, otuzuncu dakikada Ceren ile skoru 6-4’e getiren CBÜ maçın bitimine 5 dakika kala Beste’nin harika golüne engel olamadı ve fark yine bire indi.

Maçta başka gol olmayınca Celal Bayar Üniversitesi maçı 6-5 kazandı ve Gaziantep Üniversitesi’nden sonra adını yarı finale yazdıran ikinci takım oldu.