Derbi’nin Galibi Siirt Üniversitesi

26.04.2018
Ünilig Kadınlar Hentbol üçüncülük müsabakası Akdeniz Üniversitesi karşısında sahadan farklı mağlubiyet ile ayrılan Siirt Üniversitesi ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi karşısında son dakikalarda yediği gollerle mağlup olan Dicle Üniversitesi arasında oynandı. Siirt Üniversitesi ilk dakikadan itibaren önde götürdüğü maçı 24 – 16 bitirerek üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

Maça iyi başlayan taraf olan Siirt Üniversitesi ilk dakikalarda erken goller bulurken, dakikalar geçtikçe Dicle Üniversitesi oyunu dengeledi takımlar ilk devreye 10 – 8’lik Siirt Üniversitesi üstünlüğüyle girdi.

İlk devreyi 2 farkla önde tamamlayan Siirt Üniversitesi, ikinci yarıda da oyunun kontrolünü elinden bırakmadı. İkinci yarının ilk dakikalarından itibaren fark açılmaya başlayınca, Dicşe Üniversitesi oyunu kabullenmeye başladı ve fark giderek yükseldi. Siirt Üniversitesi pivotu Rabia Poyraz ve Forvet oyuncusu Ayşin Yatağan’ın üst üste bulduğu gollerlerle sahadan 24 – 16’lık skorla galip ayrıldı ve üçüncülük madalyasının sahibi oldu.