Erkekler Alp Disiplini’nin Şampiyonu Atatürk

24.03.2016
Ünilig Kış oyunları kapsamında gerçekleştirilen Alp disiplini Erkekler yarışlarında ikinci gün yapılan Büyük Slalom Müsabakaları ile şampiyonlar belli oldu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ve bu sene ikincisi yapılan Ünilig Kış Oyunları kapsamındaki Alp Disiplini branşında bugün yapılan Büyük Slalom müsabakaları ile şampiyonlar belli oldu.

Saat 09.00’da Palandöken Kayak Tesisleri’nde başlayan Büyük Slalom yarışlarında İlk iki sırayı Atatürk Üniversitesi sporcuları elde etti. Erzurum ekibinden Mustafa Topaloğlu 30.91’lik derecesiyle birinciliği elde ederken, Ersin Beydün 31.19 ile ikinci sırada yer aldı. Büyük Slalom yarışlarında bronz madalyayı ise Kars Kafkas Üniversitesi’nden Levent Taş 31.55’lik derecesi ile aldı.

İki gün boyunca devam eden yarışların ardından hesaplanan takım puanları sonucunda kupalar sahiplerini buldu. Ünilig Kış Oyunları Alp Disiplini’nde 148 puanlı Erciyes Üniversitesi üçüncü olurken 300 puan toplayan Kars Kafkas Üniversitesi ikinci oldu. 415 puan toplayara şampiyonluğa ulaşan takım ise Erzurum Atatürk Üniversitesi oldu. Ödül töreni sonrasında açıklama yapan şampiyon takımın başarılı sporcusu Halit Seylan “ Henüz ikincisi olmasına rağmen yarışlar çok güzeldi. Önümüzdeki yıllarda daha güzel olacağına inanıyorum. Birçok üniversitenin bir araya gelerek kaynaşmasının, dostluk kurmasının sağlandığı güzel bir ortam oluştu burada. Yarışlarda yer alan tüm arkadaşlarımı da tebrik ediyorum” dedi.

Ünilig Kış Oyunları Alp Disiplini'nde bugün yapılan yarışlar sonucunda ödüller sahiplerini buldu.