Erkekler Ragbi’de Şampiyon’un Adı Değişmedi!

03.05.2016
Ünilig Finaller Erkekler Ragbi müsabakaları bugün oynanan 6 maç ile sona erdi. Mutlu sona ulaşan ekip son iki sezonda olduğu gibi yine Samsun 19 Mayıs Üniversitesi oldu.

Saat 09.30’da,Fethiye Şehir Stadı’nda başlayan final grubunun son maçları büyük çekişmeye sahne oldu. Grupta birincilik sürekli el değiştirirken gün sonunda 13’er puana sahip olan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile ODTÜ ilk iki sırayı alırken, gülen taraf averaj üstünlüğüyle üst üste üçüncü kez Samsun 19 Mayıs Üniversitesi oldu. Gümüş madalya ODTÜ’nün, bronz madalya ise 12 puanlı Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin oldu.

Maç sonu büyük sevinç yaşayan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi takımı, mutluluğunu kadınlar klasmanında üçüncü olan okul arkadaşlarıyla paylaştı. Bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Karadeniz ekibinden takım kaptanı  Ogün Boz “OMÜ Ragbi erkekler takımı son üç senedir Türkiye şampiyonu, kadınlar ise üç yıldır üçüncü oluyor. Böyle bir organizasyona imza attıkları için federasyonlara ve Ünilig’e çok teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz, umarız gelecek sene de şampiyon biz oluruz” dedi.