Erzurum'da Şölen Başlıyor

11.03.2015
Ünilig Kış Sporları Şöleni yarın başlayacak yarışlar ile start alıyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun önderliğinde bu sene ilk kez yapılacak olan, Üniversiteler Spor Ligi(Ünilig) Kış Oyunları, Erzurum’daki çeşitli tesislerde yarın start alıyor.

Toplam 37 üniversitenin katılımıyla gerçekleşecek olan organizasyonda, 483 oyuncu madalya mücadelesi verecek. Buz Hokeyi, Curling, Kayaklı koşu, Alp Disiplini ve Snowboard branşlarında katılımcılar birincilik için ter dökecek.

 Organizasyon takvimine göre 12-13 Mart tarihlerinde Alp Disiplini, 14-15 Mart tarihlerinde ise Kayaklı Koşu, Snowboard ve Buz Hokeyi mücadeleleri gerçekleşecek. Üç gün boyunca oynanacak olan Curling maçları ise 13-14 ve 15 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

Dört gün boyunca sürecek olan kış sporları şöleni, yarın (12 Mart Perşembe) Palandöken kayak tesislerinde, Alp Disiplini Kayak yarışıyla başlayacak ve 15 Mart Pazar günü tüm branşların final müsabakalarıyla sona erecek. Finallerden sonra, buz pateni ve short track gösterileriyle şenlenecek olan organizasyonda, Pazar günü saat 19.00’da kapanış ve kupa töreni yapılacak.

Teknik Toplantı Yapıldı

Yarın başlayacak olan Alp Disiplini kayak yarışları öncesinde TUSF ve üniversite yetkilileri ile oyuncuların katılımı ile bir teknik toplantı gerçekleşti. Palandöken Dedeman Hotel’in konferans salonunda gerçekleşen toplantıda müsabaka günü hava koşulları ve pistin durumu hakkında bilgiler verilirdi. Programda Büyük Slalom olarak planlanan yarının ilk yarışı, öngörülen hava koşulları nedeniyle Slalom yarışı olarak değiştirildi.