Gaziantep 3 Puanla Tanıştı

30.04.2017
Halkapınar Spor Salonu’nda oynanan Erkekler Voleybol 2. Gün son maçında dün maçlarında mağlup olan iki takımın mücadelesinde Gaziantep Üniversitesi, Fırat Üniversitesi’ni 3-0 mağlup ederek 3 puanla tanıştı.

1. sette başlangıcı iyi yapan Gaziantep ekibi art arda aldığı seri sayılarla ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Mola dönüşü toparlanan Elazığ ekibi 3 sayılık farktan önce beraberliği sağladı sonra öne geçerek 16-15 skorla ikinci teknik molaya önde girdi. Geri dönüşlerin seti olan bu sette bu sefer Gaziantep geriye dönerek üstünlüğü eline aldı. Setin son bölümlerinde daha iyi oynayan takım olan Gaziantep oldu. 25-22 ilk seti alarak skoru 1-0’a getirdi.

2. sete karşılıklı sayılarla başlandı. Çekişmenin olduğu set başlangıcında Fırat Üniversitesi 8-7 ilk teknik molaya galip girdi. Mola sonrası Gaziantep ekibi toparlanma sinyalleri vererek sette öne geçen taraf oldu. 2. teknik molaya 16-14 giren Gaziantep, Elazığ’ın son bölümde oyundan düşmesiyle farkı iyice açtı ve 2. Seti 25-20 kazanarak skoru 2-0 yaptı.

İlk iki setin moraliyle istekli ve arzulu oyununu 3. Setin başına yansıtan Gaziantep ekibi ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Farkı koruyan, setin ortasında etkili oyununu devam ettiren Gaziantep Üniversitesi 2. teknik molada 16-10 üstün taraftı. Skordan sonra etkili servislerine devam eden ve bloklarıyla rakibi durduran Gaziantep bu seti  rahat şekilde 25-15 kazanarak 3-0’lık skorla 3 puanın sahibi oldu.