Giresun Hızlı Başladı

29.04.2017
Halkapınar Spor Salonu’nda oynanan Ünilig Erkekler Final Grubu maçında Giresun Üniversitesi – Hitit Üniversitesi’ni 3-0 mağlup ederek Ünilig’e 3 puanla başladı.

İlk sete hızlı başlayan takım Hitit Üniversitesi oldu. Berke’nin hücumlarıyla etkili olan Çorum ekibi ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Etkili oyununu sürdüren Hitit üç sayılık farkı koruyarak rakibinin yaklaşmasına engel oldu ve 2. Teknik molaya da 16-13 önde girmeyi başardı. Teknik mola dönüşü Giresun ekibi rakibi karşısında baskınlığını gösterdi. İyi servise manşet alan, pasöre iyi top getiren Giresun skoru önce 22-22’de eşitledi ardından seti 25-22 alarak skorda 1-0 öne geçti.

2. sete ilk sette olduğu gibi iyi başlayan ekip Hitit Üniversitesi’ydi. İlk teknik molaya 8-5 ikinci teknik molaya da 16-15 önde giren Hitit Üniversitesi mola dönüşü yine zorlandı ve Giresun’un öne geçmesini engelleyemedi. İlk sette olduğu gibi ikinci sette de geri dönüşe imza atan Giresun Üniversitesi Avni’nin önderliğinde skoru eşitledi, farkı 5’e kadar çıkardı ve 2. Setin son bölümünü mükemmel oynayarak 25-20 kazandı. Durumu 2-0’a taşıdı.

3. sete aldığı iki setin moraliyle etkili başlayan Giresun skoru 4-0’a getirdi ve Hitit ekibinin mola almasına neden oldu. Mola sonrası Giresun ekibi kaldığı yerden oyununa devam etti ve ilk teknik molaya 8-2 önde giren taraf oldu. Teknik moladan sonra Hitit Üniversitesi oyundan iyice düştü. Gitgide farkı açan Giresun ikinci teknik molaya 16-4 önde girdi. Hitit 12 sayılık farkı 6 sayıya kadar düşürsede (20-14) rakibine diş geçiremedi. Giresun Üniversitesi 25-17 üçüncü seti alarak 3-0 galip geldi.