Hentbol'da Elazığ Fırat Üniversitesi İddialı Başladı

27.04.2017
Ünilig Erkekler Hentbol final mücadeleleri bu gün Saat 10’da oynanan Elazığ Fırat Üniversitesi – İstanbul Yeditepe Üniversitesi maçıyla start aldı.

Yedi gün boyunca Buca Serdar Yereli Spor Salonunda devam edecek olan final mücadelesinin B Grubu ilk maçında kazanan taraf Elazığ Fırat Üniversitesi oldu.

Maça iyi başlayan taraf olan Elazığ Fırat Üniversitesi, başarılı savunmasıyla rakibinden çaldığı topları gole çevirmeyi başarınca maçın ilk dakikalarından itibaren üstünlüğü eline aldı. İstanbul Yeditepe Üniversitesi farkın artmasına izin vermese de hücumda etkili olmayı başaramayınca maçın ilk devresi 18-12 Elazığ Fırat Üniversitesi üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci Devrede maç, karşılıklı gollerle oldukça çekişmeli bir hal alsa da Elazığ Fırat üniversitesi farkın kapanmasına izin vermeyerek maçı 25-32 önde bitirmeyi başardı. Maçın ardından Elazığ Fırat Üniversitesi takımının 10 numaralı oyuncusu İhsan görüşlerini; “Ünilig iyi bir organizasyon, maçlar çekişmeli geçiyor. Turnuvaya İyi başladık, hedefimiz final oynamak.” şeklinde dile getirdi.