İlk Finalist Uşak

30.04.2017
Ünilig Erkekler Futsal 1. Lig yarı final ilk maçında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ile karşı karşıya geldi.

İlk yarıya rakibine oranla daha hızlı başlayan Uşak Üniversitesi, Burhan ve Metin ile rakibini zorladı. Rakibine göre geriden top çıkartırken daha organize olduğu görülen ekip savunma arasına atılan toplarda ise kalesinde tehlikeler gördü.

Geride oyun kurmakta zorlansa da hızlı, uzun paslarla rakip kalede 12. dakikadan itibaren etkili olan Sütçü İmam Üniversitesi, golü de Erdem ile on dördüncü dakikada buldu. ve 1-0 öne geçti.

Golün ardından iki taraf da rakip kalelerde etkili olsa da son vuruşlarda istedikleri beceriyi sergileyemedikleri için skor değişmedi ve ilk yarı 1-0 Sütçü İmam Üniversitesi’nin üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf Uşak Üniversitesi oldu. Rakip savunmayı zorlayan İç Ege temsilcisi golü M. Ali Aşk ile bularak beraberliği yakaladı. Maçın bitimine 5 dakika kala şanssız bir an yaşayan Sütçü İmam Üniversitesi’nde kaleci Murat topu kendi ağlarına gönderince Uşak 2-1 öne geçen taraf oldu.

Maçın geri kalanında başka gol olmayınca Uşak Üniversitesi rakibini geriden gelerek mağlup etti ve adını finale yazdıran taraf oldu.