İstanbul Bilgi Üniversitesi Fire vermedi 2 de 2

22.04.2018
Ünilig Sutopu final müsabakasında açılış maçında Özyeğin Üniversitesi’ni yenen İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bugün oynadıkları ikinci maçında Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ni de yenerek yoluna kayıpsız devam etti ve üst turu garantiledi.

İlk iki periyot başa baş giden mücadelede ilk set 4-3 sona erdi. İkinci periyotta geri atmayan Ortadoğu Teknik Üniversitesi 3-3 periyot skoru ile ümidini korudu ve devreye 7-6 geride girdi. Ancak ikinci yarıda Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi varlık gösteremeyince İstanbul Bilgi Üniversitesi vitesi yükseltti ve üçüncü periyodu 4-1, dördüncü periyodu 6-0 maçı da 17-7 alarak yoluna doludizgin devam etti.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SON NEFESTE 

2018 Ünilig Kocaeli Sutopu finallerinde ilk günün son maçı İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi arasında yaşandı. Zaman zaman sertliğin arttığı maçta gülen taraf 07-09’luk skorla İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi oldu. İlk maçta Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesine kaybeden Yıldız Teknik Üniversitesi şansını sürdürürken iki maçını da kaybeden Özyeğin Üniversitesinin üs tura çıkma şansı kalmadı. Turnuvada grup aşamasının üçüncü ve son maçı yarın GHSİM Gebze Kapalı Yüzme Havuzunda oynanacak.