İstanbul'da Masa Tenisi Müsabakaları Sona Erdi

29.01.2017
Ünilig Masa Tenisi branşı kapsamında İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda oynanan maçlar son gününde üniversiteleri ağırladı.

Çekişmeli geçen iki günün ardından bugün oynanan maçlar daha sakindi. Birinci etabın sonunda istedikleri sonuçlara ulaşan takımlar kadar mutsuz ayrılan takımlarda oldu.

Kadınlarda Akdeniz Üniversitesi Masa Tenisi Takımı ilk etabı birinci bitirirken ikinciyi averaj puanları belirledi. İstedikleri gibi bir sonuç ortaya koyamayan KTO Karatay Üniversitesi oyuncusu Neval Bilen, " Organizasyon başarılı orada bulunmaktan keyif aldık, çekişmeli maçlar seyrettik. Elde ettiğimiz sonucu ikiye ayıralım. Bir Erkekler takımı: İstediğimiz sonucu elde ettik iki bayanlar takımı: Beklentinin altında kaldık. Acemilik vardı bir buçuk ay süren bir antrenman sürecinin sonunda maçlara katıldık. Bir sonraki etaptan beklentimiz bu çabanın üstüne çıkarak daha iyi olmak daha iyi sonuçlar elde etmek ve kıyasıya mücadele etmek. Bütün takımları tebrik ederiz” dedi.

Erkeklerde ise geleneği bozmayan Aydin Üniversitesi etabı birinci olarak bitirdi. Sonuçtan gayet memnun olan Aydin Üniversitesi oyuncuları her şeyin istedikleri gibi gittiğini önümüzde ki etaplarda da ayni performansı sergilemek istediklerini söyledi. Bu durumun aksine planladıkları oyunu sergileyemeyen İstanbul Doğuş Üniversitesi oyuncularından Orçun Güneş, "Bu etap düşündüğümüz oyunu ortaya koyamadık performansımız iyi değildi ancak ikinci etap taktik değiştirip daha iyi bir performans ile çıkacağız “dedi. Ayrıca organizasyonu çok beğendiğini de dile getirdi.

İkinci etap Mart ayı içinde belirlenen şehirlerde gerçekleştirilecek.


Haber_Yağmur Müge Kızıltepe