Kadınlarda Şampiyon Atatürk Üniversitesi

25.03.2016
Ünilig Kadınlar Buz Hokeyi’nde tamamlanan 4. günün ardından Atatürk Üniversitesi şampiyonluğunu ilan etti.

Ünilig Kış Oyunları kapsamında gerçekleştirilen Kadınlar Buz Hokeyi’nde Erzurum Atatürk Üniversitesi 5 takımlı final grubunda liderliği garantiledi. Bugün karşılaştığı ODTÜ karşısında iyi performans sergileyen Erzurum ekibi karşılaşmayı 25-0’lık farklı skorla kazanarak yarın oynayacağı son maçın öncesinde şampiyon oldu.

Karşılaşmanın sonunda açıklamalarda bulunan Atatürk Üniversitesi Takım Kaptanı Şeymanur Kavaz “Bizim bu maçtaki hedefimiz 25 sayıya ulaşmaktı ve bunu başardığımız için çok mutluyuz. Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Yarın oynayacağımız maçtan da galibiyetle ayrılıp, şampiyonluk kupasını, oynadığımız bütün maçları kazanarak kaldırmayı istiyoruz. Başarımızda katkıları olan kulüp antrenörlerimiz Hüseyin Yurttaş ve Burak Erdinç başta olmak üzere takım arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Günün diğer karşılaşmasında ise Hacettepe Üniversitesi ile Kocaeli Üniversitesi karşı karşıya geldi. Madalya mücadelesi veren iki takımın maçında kazanan 12-3’lük skorla Kocaeli Üniversitesi oldu. Ünilig Kadınlar Buz Hokeyi’nde gümüş ve bronz madalyanın sahipleri yarın oynanacak ODTÜ – Hacettepe karşılaşmasıyla belli olacak.

Atatürk Üniversitesi final grubunda ODTÜ karşısında oynadığı üçüncü maçını da kazanarak son karşılaşma öncesi şampiyonluğunu ilan etti.