Kayaklı Koşu’da Ağrı Ekibi Hızlı Başladı

22.03.2016
Ünilig Kış Oyunları’nda heyecan Kayaklı Koşu ile start aldı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Kış Oyunları kapsamında gerçekleştirilen Kayaklı Koşu’da ilk gün Erzurum Kandilli Kayak Tesisleri’nde tamamlandı. Kadınlar ve Erkekler kategorilerinde toplamda 8 üniversite kürsü mücadelesi verdi.

10 kilometre koşulan ve saat 09.30’da başlayan alan erkekler klasmanında 29 sporcu başlangıç çizgisinde yer alırken, 26 sporcu parkuru tamamlamayı başardı. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencisi Ömer Doğan 29:31.03’lük derecesiyle en iyi süreyi elde ederken, Kars Kafkas Üniversitesi’nden Ömer Tilki 31:26.13 ile ikinci, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Mustafa Boyacı 31:36.72’lik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.

Start saati 09.35 olan kadınlar klasmanında ise 18 sporcu yarıştı. 5 kilometre koşulan parkuru tamamlayan 17 sporcu arasında en iyi zamanı 18:51.69 ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencisi Hicran Akpınar yaptı. İkinci sırayı yine Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nden Leyla Turan 21:13.63 alırken, Kayseri Erciyes Üniversitesi temsilcisi Büşra Aksoy 22:56.76 üçüncü oldu. Erkekler ve kadınlarda takım sıralamaları yarın yapılacak koşuların ardından hesaplanacak puanlar ile belirlenecek.

Koşudan sonra ik günü yorumlayan, kendisi de profesyonel Alp Disiplini sporcusu olan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Antrenörü Tuğba Koca “Klasik koşuda ilk gün çok güzel geçti. Gayet iyi gidiyoruz şu an erkeklerde bir üçüncülüğümüz var, kadınlar klasmanında da umutluyuz. Bu seneyi madalya ile tamamlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Ünilig Kayaklı Koşu'da ilk gün toplamda 47 sporcunun katılımı ile tamamlandı.