Kayaklı Koşu İçin Her Şey Hazır

21.03.2017
Üniversiteler Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, Ünilig Kayaklı Koşu branşı teknik toplantısı bugün yapıldı.

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen teknik toplantı, üniversitelerin Kayaklı Koşu takımlarının teknik heyetlerinin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığından Ulusal Faaliyetler Şube Müdür Sayın Savaş Keskin,Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu adına Sayın Mustafa Yıldırır ve Türkiye Kayak Federasyonu yetkililerinin katımlıyla gerçekleştirildi.

Toplantının başında konuşan Savaş bey, “Bakanlık olarak, gün geçtikçe bir marka haline gelen Ünilig’in her geçen yıl daha da iyiye  gittiğini” söyleyerek, takımlara ve sporcu gençlere başarılar diledi. Daha sonrasında yapılan teknik aktarımda söz alan üniversite teknik heyetleri, yarışma standartlarını, özellikle de takım kontenjanları hakkındaki dileklerini dile getirdiler.

Önümüzdeki yıllarda bu alanın daha da iyiye gitmesi için atılacak adımları konuştuktan sonra pistin teknik detaylarına geçildi.

Bu yıl Kandilli Kayak Merkezinde yapılacak Kayaklı Koşu branşında Erkekler 10km, Bayanlar ise 5 Km’de yarışacaklar.  Sabah 8.30’da yapılacak pist tanımadan sonra Erkekler Saat 9.30’da, Bayanlar ise saat 9.35’de start alacaklar.