Kocaeli Üniversitesi, Yaşar Engelini Aştı

30.04.2017
Ünilig Bayanlar klasman mücadelerinin ilk karşılaşması Kocaeli Üniversitesi ile Yaşar Üniversitesi arasında oldu.

Karşılaşmaya 10-0 'lık seriyle başlayan takım Kocaeli Üniversitesi oldu ve ardından teknik mola verildi. Kocaeli Üniversitesi oyuncusu Buse Dedeoğlu ve Berrin Karabağ’ın iyi oyun sergilemesi dikkat çekti. İlk molanın ardından toparlanan Yaşar Üniversitesi farkı 1’e düşürdü ancak Kocaeli Üniversitesi oyuncusu Buse Dedeoğlu’nun bulduğu bir sayı ve üçlük atışla fark 15-9 oldu. Baskısını arttıran Kocaeli Üniversitesi bitime 1 dakika kala durumu 21-13 yaptı. İlk periyot 23- 13 Kocaeli Üniversitesi üstünlüğüyle sonuçlandı.

Müsabakanın ikinci periyoduna hızlı başlayan taraf Yaşar Üniversitesi oldu. Farkı 3 sayıya kadar düşürdü. İkinci periyodun 4.dakikasında durum 23-20 oldu. Ancak Kocaeli Üniversitesi'nin bulduğu üçlük ve bir basket faul ile durum 28-20 oldu. Bitime 3 dakika kala ilk teknik mola verildi ve durum Koceli Üniversitesi’nin üstülüğüyle 35-27 devam etti. Bitime bir dakika kala ise Kocaeli Üniversitesi durumu  44-28’ e getirdi. Kocaeli Üniversiteli oyuncu Buse Dedeoğlu’nun etkili oyunu dikkat topladı ve soyunma odasına 44-29 üstün girdi.

Müsabakanın ikinci yarısında Kocaeli Üniversitesi ipleri eline aldı ve rahat bir oyun sergiledi. Üçüncü periyot 57-34 Kocaeli’nin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Mücadelenin son periyodunda da Kocaeli Üniversitesi etkiliydi. Periyodun geri kalan kısmında da rakibine oyun şansı tanımayan Kocaeli Üniversitesi 71- 48 galip geldi. Kocaeli  Üniversitesi 5. maçı için yarın saat 14.00’da Hüseyin Beşok Spor salonunda mücadele edecek.