Muhteşem maç Mersin Üniversitesi’nin

01.05.2018
2018 Ünilig Erkek Basketbol’da heyecan tırmanıyor. Kalanlar ve gidenler netleşirken her sayının önemi artıyor. A grubunda oynanan günün ilk maçında Mersin Üniversitesi ile Dicle Üniversitesi karşı karşıya geldi. Uzatmaya giden maçı kazanan 78-74 ile Mersin Üniversitesi oldu ve yarı finale çıkmayı başardı.

İlk sette Diyarbakır Dicle Üniversitesi oldukça etkili başladı. Bulduğu fast-break sayılarla sonuca giden Dicle Üniversitesi avantajı eline geçirmişken periyot bitmeden fark eridi ve 19-19 olarak sona erdi. İkinci çeyrekte daha etkili olan taraf Mersin Üniversitesi oldu. Üç sayı çizgisi gerisinden isabetli şutlar bulan Mersin rakibinin oyun dengesini bozdu periyot skoru 20-15 olarak belirlendi. Üçüncü çeyrek daha dengeli bir oyun ortaya koyan iki ekipten Dicle az farklı periyotu 14-16 önde bitirmeyi başardı. Son çeyrekte adeta basketbol resitali vardı. İki takımda hem içerden hem dışardan sayılar bularak son çeyreği 18-21 Dicle lehine sonuçlandı. Maçın saniyelerinde Serbest atıştan 2 de 0 atan Dicle 71-71 ile maçı uzatmaya götürdü. Uzatmada sayı bulmakta zorlanan Dicle Üniversitesi maçı kaybetti ve Mersin Üniversitesi 78-74 ile yarı final biletini cebine koydu.

YAŞAR YENİLMİYOR

Ünilig Erkek Basketbol’da yoluna doludizgin devam eden İzmir Yaşar Üniversitesi gruptan lider çıktı. Yaşar Üniversitesi, grupta iddiası kalmayan İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Derince Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi ve maçı 88-58 kazanmasını bildi.

İlk yarıda istekli ve arzulu bir oyun ortaya koyan İstanbul Ticaret Üniversitesi, güçlü rakibine karşı ilk çeyrekte 11-14 üstünlük sağlamayı başardı. İkinci çeyrekte maça ağırlığını koyan Yaşar, 25-18 önde bitirdi. Üçüncü çeyrekte de Yaşar’ın maçı vermeye niyeti yoktu ve seti 27-18 önde kapadı. Son çeyrekte rakibin umutlarını tüketmesi ile birlikte Yaşar Üniversitesi İzmir’in sıcak rüzgarları gibi sahayı kavurdu ve son periyotu 25-8 önde kapatarak maçı 88-58 aldı ve adını yarı finale yazdırdı.

ÖZYEĞİN GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Ünilig Erkek Basketbol’da finallerin güçlü ekiplerinden Özyeğin Üniversitesi ile Grupta iddiası bulunmayan Atılım Üniversitesi karşı karşıya geldi. Maçı kazanan takım 83-54 ile Özyeğin Üniversitesi oldu.

İlk çeyrekte iki takımda maça iyi başladı ve 16-15 ilk periyotu Özyeğin önde kapatmasını bildi. İkinci periyotta da benzer bir oyun vardı sahada Özyeğin Üniversitesi 21-15 önde kalmaya devam etti. Üçüncü periyottan itibaren sahada yükselen bir Özyeğin Üniversitesi vardı. Üçüncü çeyrek sonucu 25-16 olarak tabelaya yansıdı. Son çeyrekte top Özyeğin takımının ellerindeydi ve periyotu 21-8 maçı da 83-54 alan taraf Özyeğin oldu ve adını yarı finale yazdırdı.