Müthiş Yükselme Mücadelesini Yeditepe Son Saniyelerde Kazandı

01.05.2017
Ünilig Erkekler Hentbol Finalleri grup aşamasının son maçları bu gün B grubundan Siirt Üniversitesi ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi arasında oynanan maçla başladı.

Grupta oynadığı 3 maçtan 2’sini kazanan iki takım da lider Elazığ Fırat üniversitesinin ardından bir üst tura yükselen olmak için mücadele etti. Kıran kırana geçen mücadelenin ardından son saniyede kurtarılan bir penaltı ile maçı 28 -27 kazanarak yarı finale yükselen takım Yeditepe Üniversitesi Oldu.

İki takım için de turnuvaya devam mücadelesi olan maç, çok çekişmeli başladı. İki tarafın da oldukça hırslı olması zaman zaman sert müdahalelere sebep olunca oyunun başlarında iki tarafa da sarı kartlar çıktı. İlk dakikalarda geriye düşen Yeditepe Üniversitesi ilerleyen dakikalarda savunmada daha başarılı olan taraf olunca ilk devrenin son 10 dakikasına 4 Gol farkla önde girmeyi başardı. Oldukça çekişmeli geçen son dakikalarda üstünlüğünü koruyan Yeditepe Üniversitesi ilk devreyi 13 – 10 önde kapatan taraf oldu.

Siirt Üniversitesi ikinci yarıya iyi başladı ve devrenin ilk beş dakikasında oyuna tekrar denge getirmeyi başardı. Bu dakikadan sonra maç oldukça kızıştı ve son beş dakikaya kadar karşılıklı gollerle eşitlik sürdü. Seyir zevki açısından turnuvanın en iyi maçlarından biri olan mücadelede son beş dakikaya 24 – 24 berabere girilince rekabet son dakikalara taşınmış oldu. Son dakikalarda iki gol farkla geriye düşen Siirt Üniversitesi takımı tekrar beraberliği yakalamayı başardı ve maçta son dakikaya 27 – 27’lik skorla girildi. Bu dakikada Yeditepe Üniversitesinin bulduğu bir golün hemen ardından, maçın bitimine 30 saniye kala penaltı kazanan Siirt Üniversitesi Takımı bu penaltı atışını gole çeviremeyince İstanbul Yeditepe Üniversitesi maçı 28 – 27 kazanan taraf oldu.