ODTÜ Hırslı Başladı

27.04.2017
Ünilig Erkekler Hentbol Finalleri A Grubu ilk maçında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi karşı karşıya geldi.

Günün en sert mücadelelerine sahne olan maçta iki takım da özellikle savunmada rakiplerine fırsat vermemek için elinden geleni yaparken 38-26 tamamlan maçta ikinci yarı sağladığı bariz üstünlükle gülen taraf Orta Doğu Teknik Üniversitesi oldu.

İlk dakikalardan itibaren sert savunmaların göze çarptığı maçta ODTÜ maçın başlarında yakaladığı 3 gollük farkı ilk devrenin sonlarına kadar sürdürmeyi başardı. İlk devrenin son dakikaları karşılıklı hızlı ataklarla geçilse fark değişmedi ve ODTÜ ilk devreyi 19 – 16 Önde kapatmayı başardı.

İkinci devrede de oyun sertliğinden bir şey kaybetmezken ODTÜ savunmada daha başarılı olan taraf oldu ve bulduğu gollerle farkı 8 sayıya kadar çıkardı. Bu dakikadan sonra ODTÜ’nün maçın kontrolünü iyice eline almasıyla son on dakikaya bu farkla girildi. İstanbul Üniversitesi Takımı, ODTÜ savunması karşısında bulduğu her pozisyondan şut çıkarsa da gol bulmakta zorlanınca maçta son 5 dakikaya gelindiğinde fark 10 gole kadar yükseldi.

ODTÜ özellikle ikinci yarıda kontrolünü elinde tuttuğu maçtan 38-26 galip ayrılan taraf oldu. Ayrıca bu net skora rağmen ODTÜ’lü oyuncuların son saniyelerde dahi oyun disiplininden kopmadan şut kullanmaya çalışmaları dikkat çekti.