Okan Son Saniyede Sevindi

24.02.2017
Ünilig Su Topu Branşı Nefes Kesmeye Devam Ediyor.

Ünilig Su Topu branşı grup maçlarında üçüncü gün geride kaldı. Günün maçları arasında en dikkat çekeni ise Okan Üniversitesi ile Yeditepe Üniversitesinin karşılaşması oldu.

İlk yarısında oldukça sakin geçen maç ikinci yarısında üst üste gelen goller ile heyecan kazandı. Kıran kırana geçen mücadelede tabela bir Yeditepe Üniversitesi’nin, bir Okan Üniversitesi’nin tarafına dönse de karşılaşmanın sonunda gülen taraf Okan Üniversitesi oldu. Yeditepe Üniversitesi skoru kendi lehine çevirmek için çok çabalasa da maalesef ki son 7 saniye içinde sayı alabilmek için elinde olan son şansı iyi değerlendiremedi.

Bir sayı fark ile 18-17 biten maç sonunda Okan Üniversitesi Spor Müdürü Faruk Güneş rakip takıma bu güzel karşılaşma için teşekkürlerini iletti. Her iki takımında çok iyi bir oyun ortaya koyduğunu dile getiren Güneş, “Yeditepe gördüğünüz üzere ekol olan bir takım. Onlarla güzel bir mücadelemiz oldu. Her iki takımın oyuncularını yürekten kutluyorum. Bizim her maçımız dostane geçiyor keyif aldım. Bu gruptan iki takım Türkiye şampiyonasına yükseliyor bizde bunun için elimizden geleni yapacağız tekrar her iki takımı da kutluyorum” dedi.

Günün diğer karşılaşmalarında alınan toplu sonuçlar ise şöyle, 

Saat Grup A Takım A Skor B Skor B Takım
10:00 İstanbul A (5 Takımlı) İstanbul Boğaziçi Üniversitesi 3 21 İstanbul Koç Üniversitesi
12:00 İstanbul A (5 Takımlı) İstanbul Okan Üniversitesi 18 17 İstanbul Yeditepe Üniversitesi
11:00 İstanbul B (4 Takımlı) İstanbul Marmara Üniversitesi 10 0 İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi
13:00 İstanbul B (4 Takımlı) İstanbul Özyeğin Üniversitesi 20 9 İstanbul Teknik Üniversitesi

İçerik_ Müge Kızıltepe