Palandöken’de Snowboard Maratonu Başlıyor

21.03.2017
Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yürütülen ve Türkiye Kayak Federasyonun destekleriyle her geçen sezon mücadelenin daha da arttığı Snowboard branşında start yarın veriliyor.

Yarın başlayacak maratondan önce bu akşam saatlerinde yapılan teknik toplantıda üniversitelerin teknik heyetleri, dileklerini ve önerilerini paylaştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığından Ulusal Faaliyetler Şube Müdür Sayın Savaş Keskin’in de katıldığı teknik toplantıda Keskin, Bakanlığın yürüttüğü projelerden ve Ünilig’in sürekli gelişen yönlerinden bahsederek, katılan tüm takımlara başarılar diledi.

Daha sonra bir heyet oluşturulması için yapılan girişim kapsamında üniversitelerden gönüllü temsilciler seçildi. Geçen yıllarda yaşanan aksiliklerin de konuşulduğu ve giderilmek için çözüm önerileri de konuşuldu.

Toplantı sonunda, milli sporcuların öncelikli olduğu kura çekiminin ardından Perşembe günü yarışma bitiminden bir saat sonra ödül töreninin yapılacağı da açıklanarak toplantı sona erdi.

Snowboard heyecanı yarın saat 9.00’da başlayacak pist tanıma inişinden sonra saat 9.30’da başlayacak.