Şampiyonluk Kupası Yeditepe'nin!

24.03.2016
Ünilig Kış Oyunları Kadınlar Kayak’ta Slalom ve Büyük Slalom’da yarışlar tamamlandı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ikincisi organize edilen Ünilig Kış oyunları kapsamında gerçekleştirilen Alp Disiplini Kayak’ta kupalar sahiplerini buldu. Alp Disiplini yarışlarının ikinci ve son gününde Büyük Slalom’da toplamda 44 sporcu yarışa katılırken, 37 sporcu finiş çizgisine ulaşmayı başardı.

Günün en iyi derecesinin sahibi 35.41’lik süresiyle Koç Üniversitesi öğrencisi Alara Ayyıldız olurken, 35.70 ile Kayseri Erciyes Üniversitesi’nden Ferziye Pınar ikinci, Yeditepe Üniversitesi’nden Helin Gültekin 35.75 ile üçüncü sırada yer aldı.

İlk gün yapılan slalom yarışları ve bugün tamamlanan büyük slalom yarışları sonucunda hesaplanan takım puanları ile üniversitelerin kürsü sıralamaları belirlendi. İstanbul Yeditepe Üniversitesi iki gün sonunda 256 puan toplayarak şampiyonluğa ulaşırken, 235 puanlı Kayseri Erciyes Üniversitesi gümüş, 92 puanla İstanbul Üniversitesi bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu sonuçların ardından büyük sevinç yaşayan Yeditepe Üniversitesi takımı adına yarışları değerlendiren Helin Gültekin: “Yarışlar çok keyifliydi. Kendi adıma konuşmak gerekirse geçen sene daha iyi kaymıştım ama yarış her zamanki gibi güzel ve keyifliydi. Burada tüm üniversiteler ile hep beraberiz, önemli olan dostluk ve arkadaşlık. Takım arkadaşlarımı da tebrik ediyorum” dedi.

Ünilig Kış Oyunları Alp Disiplini'nde bugün yapılan yarışlar sonucunda ödüller sahiplerini buldu.