Son Maçta Gol Sesi Gelmedi

29.04.2017
Ünilig Bayanlar Futsal Kırmızı grup son maçında Kocaeli Üniversitesi ile Siirt Üniversitesi arasında geçen kıran kırana mücadele 0-0 beraberlikle sonuçlandı.

Maça iki taraf da kontrollü başladı Kocaeli Üniversitesi’nde Serra, Siirt Üniversitesi’nde ise Gizem’in takımlarını ilk dakikalarda yönlendiren isimler oldular. “Küçü”nün oyuna girmesiyle oyununa dinamizm kazandıran KOÜ onuncu dakikaya gelindiğinde oyunun kontrolünü eline  geçirdi. Maçın 15. dakikasında Siirt Üni’den Rukiye’nin kale önünde kaçırdığı pozisyonun ardından oyuna ortak olmaya başlayan Siirt Üniversitesi oyunda dengeyi kurdu. Kocaeli Üniversitesi’nde Medine oyuna girer girmez savunmada Gamze’nin şutuna vücudunu koydu ve golü engelledi.

İlk yarı 0-0 sonuçlandı.

Serra 26. Dakikada ikinci sarıdan atıldı. İkinci yarıya Kocaeli Üniversitesi çok telaşlı başladı. İki gollük bir avantajı olan Siirt Üni Gülbin’in yokluğuna rağmen oyunu iyi tuttu. Arkada fazla risk almadan özellikle uzaktan şutlarla Kocaeli kalesini yoklayan Güneydoğu temsilcisi 26. Dakikada Kocaeli’de Serra’nın atılmasının ardında üst üste girdiği pozisyonlardan yararlanamadı ve 2 dakika cezasını değerlendiremedi.

Müsabakanın son 5 dakikasında KOÜ rakip kalede etkili olsa da istedikleri son vuruşları yapamayınca skoru bulamadılar.

Maçın kalanında iki taraf da gol bulamadı ve maç 0-0 beraberlikle sona erdi. Bu sonuçla Kırmızı gruptan Siirt Üni ve Gaziantep Üni yarı finale kalmış oldu.