Son Şampiyon Gruptan Namağlup Çıktı

07.02.2017
Korumalı Futbol Süper Lig A grubunda mücadele eden Sakarya Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı Tatankalar, grup maçlarını kaybetmeden tamamladı.

Sakarya Üniversitesi Süper Ligi'nin 3.Haftasında Yıldız Teknik Üniversitesi'ni ağırladı. Pazar günü serin bir havada, biraz ağır bir zeminde oynanan karşılaşmada Tatankalar 27-7 ‘lik skorla galip gelerek zorlu A grubunu lider tamamladı ve çeyrek finalde D grubu ikincisi Süleyman Demirel Üniversitesi'nin rakibi oldu.

Tatankalar maça geçtiğimiz hafta talihsiz bir trafik kazası atlatan oyuncusu Bilguun’un eksikliğinde oyun kurucu pozisyonunda ilk defa bir resmi maçta oynayan Taner Kocabey ile karşılaşmaya çıktı. Taner Kocabey maç boyunca attığı paslarla galibiyette büyük pay sahibi olurken performansı ile de göz doldurdu.Öte yandan Tatankalar'ın Defans takımının iyi oyunu izlenmeye değerdi. Bu iyi oyunu 2 İnterception ile taçlandırdılar ve galibiyete önemli katkı sağladılar. 

Yıldız Teknik Üniversitesi oyuncuları ise son şampiyon karşısında ellerinden geleni yaparak sportmence bir oyun ortaya koydular. 3 maçta galibiyet alamayan Stallions, ligde tutunduğu sportmen ve centilmen tavır ile rakipleri tarafından saygı duyularak grup maçlarında lige veda etti.