Su Topunda Büyük Heyecan Başladı

21.02.2017
Ünilig Su Topu branşı bugün İstanbul Ataköy Yüzme Havuzunda oynanan karşılaşmalar ile start aldı.

İstanbul’da A ve B gruplarında mücadele eden üniversitelerin Su Topu takımları Ataköy Yüzme Havuzunda karşılaştı. 5 takımlı A grubunda ve 4 takımlı B grubunda mücadele eden oyuncular, gruplarında ilk iki sırayı alarak finallere gitmek için ellerinden gelen her şeyi oyuna yansıttılar.

Saat 10.00’da Koç Üniversitesi ile Yeditepe Üniversitesi’nin karşılaşması ile başlayan grup maçlarında, Koç Üniversitesi 10-8’lik skorla günün ve sezonun ilk galibiyetini alan takım oldu. Ünilig Su Topu branşında geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan Marmara Üniversitesi, sezonun ilk maçında da Özyeğin Üniversitesini 13-5 yenmeyi başardı.

Saat 12.00’da oynanan ve kıyasıya rekabet ile geçen maçta ise Boğaziçi Üniversitesi Piri Reis Üniversitesi ile karşılaştı. Soluksuz izlenen ve iki takımın da alkış topladığı maçı Boğaziçi Üniversitesi 9-7 önde bitirdi. Günün son karşılaşması olan Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi karşılaşması ise, Yıldız Teknik Üniversitesinin 11-8 galibiyeti ile sonuçlandı.

Bu skorlarla tamamlanan günün ardından takımlar yarın oynanacak karşılaşmalara hazırlanmak ve dinlenmek için Ataköy Yüzme Havuzundan ayrıldılar. Ünilig Su Topu Branşında 25 Şubat’a kadar sürecek İstanbul grup karşılaşmaları yarın saat 10.00’da oynanacak İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi karşılaşması ile devam edecek.

Yarının tam fikstürü ise şu şekilde,

Saat Grup A Takım B Takım
11:00 İstanbul A (5 Takımlı) İstanbul Piri Reis Üniversitesi İstanbul Okan Üniversitesi
13:00 İstanbul A (5 Takımlı) İstanbul Yeditepe Üniversitesi İstanbul Boğaziçi Üniversitesi
10:00 İstanbul B (4 Takımlı) İstanbul Teknik Üniversitesi İstanbul Marmara Üniversitesi
12:00 İstanbul B (4 Takımlı) İstanbul Özyeğin Üniversitesi İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi


Yağmur Müge KIZILTEPE