Ünilig Kış Oyunları Başlıyor

21.03.2016
Üniversiteler Spor Ligi’nde 5 farklı spor dalında finallerin yapılacağı Ünilig Kış Oyunları yarın gerçekleşecek müsabakalar ile başlıyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Ünilig Kış Oyunları’nın ikincisi geçtiğimiz yıl olduğu gibi Erzurum’da start alıyor.  Kayak (Alp Disiplini), Kayaklı Koşu, Snowboard, Curling ve Buz Hokeyi’nde finallerin yapılacağı Kış Oyunları’nda 33 üniversitemizden yaklaşık 700 sporcunun yer alması bekleniyor.

Bugün gerçekleştirilen teknik toplantıların ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi, ikincisi düzenlenen oyunlar hakkında düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“Biz bu organizasyona 6 aydır hazırlanıyoruz. Önceden grup maçlarını tamamlayan ve finallere kalan Buz Hokeyi ile beraber Kayaklı Koşu, Curling, Snowboard, Alp Disiplini olmak üzere yaklaşık 33 üniversiteden yaklaşık 700 sporcunun yer alacağı bir organizasyon olacağını tahmin ediyoruz. Bugün yapılan teknik toplantıların ardından yarın Kayaklı Koşu ve Buz hokeyi branşlarıyla Ünilig Kış Oyunları’na başlayacağız. Dün gerçekleşen kar yağışı sayesinde Kayaklı Koşu’da pistin durumu yarışlara elverişli hale geldi ve bu çok güzel bir haber oldu.
Ünilig Kış Oyunları ile  sezonun bitimine yakın Erzurum esnafına ve burada yaşayan insanlara bir soluk aldırmanın yanında var olan tesislerin düzenli olarak kullanılmasını sağlıyoruz. Aksi halde 2011 yılında Universiad için yapılmış olan bu tesisleri canlı tutamayız.
TÜSF tarafından düzenlediğimiz organizasyonlarda sadece Besyo öğrencileri değil, burada Eczacısı, Mülkiyelisi, Tıp öğrencisi gibi birçok bölümlerden öğrencilerimiz yer alıyor ve bu kişiler gelip Erzurum’u tanıyacaklar. Buradan kaymakam, doktor, eczacı çıkacak ve bu insanlar Anadolu’yu tanımış olacaklar. Biz de buna vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Son olarak Ünilig Kış Oyunları’nı birlikte düzenlediğimiz branş federasyonlarına; şehire girdiğiniz andan itibaren köprülerde, spor tesislerinde önemli tanıtım çalışmaları gerçekleştiren Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz . Bize geçtiğimiz yıl da çok büyük katkı sağlamışlardı ve bu yıl da aynı katkıyı gerçekleştiriyorlar. Erzurum Büyük Şehir Belediyesi bize soluk aldırıyor. Bunların dışında Genel Müdürlüğümüz ve Erzurum GSHİM’e teşekkürlerimizi iletiyorum.”