Ünilig Tenis Branşında Şampiyon Aydın Üniversitesi

01.05.2017
Üniversiteler Spor Ligi Tenis branşında finaller sona erdi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yürütülen Tenis branşında finaller bugün oynandı ve ödüller sahiplerini buldu.

Kültürpark Tenis Kortlarında 3 gündür devam eden turnuvada bugün son gün karşılaşmaları oynandı. 

Final ve üçüncülük karşılaşmalarının oynandığı günde İstanbul Aydın Üniversitesi hem Bayanlar hem de Erkekler kategorilerinde finalde rakiplerini alt ederek birincilik kürsüsüne çıktılar. Her iki kategoride de birinciliği kucaklayan Aydın Üniversiteli tenisçiler şampiyonluk sevincini hocaları ve takım arkadaşlarıyla yaşarken keyifli anlar yaşattılar katılımcılara. 

Erkekler branşında finalde Aydın Üniversitesi karşısında elinden geleni yapan ancak ikincilik kürsüsüne çıkmakla teselli bulan taraf ise İstanbul Bilgi Üniversitesi olurken üçüncülük ise ev sahibi ilin temsilcisi olan Ege Üniversitesi'nin oldu. 

Bayanlar branşında ise ikinciliği, finale kadar çok iyi bir performans ortaya koyan Özyeğin Üniversitesi kazanırken üçüncülük kürsüsüne de başka bir İstanbul temsilcisi olan Marmara Üniversitesi geçti.