Yaşar Rahat Kazandı

30.04.2016
Ünilig Finaller Erkekler Basketbol’da ikinci günün son maçında İzmir Yaşar Üniversitesi ile Bursa Orhangazi Üniversitesi karşı karşıya geldi.

Maça hızlı başlayan taraf İzmir Yaşar Üniversitesi oldu. İlk iki dakika içerisinde art arda bulduğu sayılarla 8-0’lık bir seri yakalayan İzmir temsilcisi, ilk periyotta maçın temposunu yüksek tutmaya çalıştı. Çeyreğin bitimine 3 dakika kala Yaşar Üniversitesi Onur Kentli’nin üçlüğüyle farkı 13’e çıkardı, 21-8. Kalan sürede bir sayı üretebilen Bursa temsilcisi ilk periyotu 22-8 geride kapadı.

İkinci çeyreğe E. Aydınalp’in sayılarıyla başlayan Orhangazi Üniversitesi, ilk iki dakika içerisinde farkı 24-14 ile 10’a indirdi. Baskısını arttıran Bursa ekibi bitime üç dakika kala farkı 4’e kadar indirse de oyun disiplininden kopmayan Yaşar Üniversitesi, vites yükseltti ve art arda bulduğu sayılarla soyunma odasına 42-25 önde girdi.

Üçüncü periyota daha kontrollü başlayan İzmir temsilcisi çeyreğin bitimine 5 dakika kala 50-32 ile skor avantajını korudu. Orta mesafeli ve dış atışlarla skor üretmeye devam eden Yaşar Üniversitesi, son çeyreğe girilirken 64-44’lük skor avantajı sağladı.

Son çeyrekte hızlı hücumlarla farkı azalmaya çalışan Bursa Orhangazi Üniversitesi, son düdüğe 5 dakika kala durumu 69-56’a getirdi. Dördüncü periyotta daha konsantre ve istekli olan taraf Bursa Orhangazi Üniversitesi olsa da, İzmir temsilcisi farkın kapanmasına izin vermedi ve 77-67’lik skorla ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Yaşar Üniversitesi’nin 0 numarası İsmail Budaker “Bu maçı kaybetme lüksümüz yoktu, kesinlikle kazanılması gereken bir maçtı. Artık yarınki maça odaklandık, gruptan birinci çıkacağız başka yolu yok. Bu güzel galibiyet için tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.