Zorlu Mücadelede Kazanan Antalya Oldu

27.04.2017
Ünilig Erkekler Hentbol final gruplarında günün son maçı A Grubunda yer alan İstanbul Marmara Üniversitesi ve Antalya Akdeniz Üniversitesi arasında oynandı.

Uzun süre dengeli giden maçı Antalya Akdeniz üniversitesi 22-31 kazanmayı başardı.

Maça iki takım da çok kontrollü başladı, ilk dakikalardan itibaren iki takım da gol bulmakta zorlanınca ilk 15 dakikalık bölüm az sayıda karşılıklı golle geçildi. Uzun süre dengede giden oyun ilk devrenin son 10 dakikasında hızlanmaya başladı, bu dakikalarda hem hücumda hem savunmada daha etkili olmayı başaran Antalya Akdeniz Üniversitesi takımı özellikle son beş dakikada bariz bir üstünlük kurmayı başararak ilk devreyi 11-16 önde bitirmeyi başardı.

Maçta ikinci devre de ilk devre gibi az gollü başladı, iki takımda da kaleciler önemli kurtarışlar yaptı.  Marmara Üniversitesi takımı skora denge getirmek için önemli bir mücadele verse de Antalya Üniversitesi elde ettiği avantajı ilk 15 dakika boyunca korumayı başardı. Bu dakikadan sonra oyundaki denge yavaş yavaş bozulmaya başlarken Antalya Akdeniz Üniversitesi oyunun kontrolünü eline aldı ve farkı arttırarak oyunu 22-31’lik skorla kazanmayı başardı.