3. Ünilig Kış Spor Oyunları Buz Hokeyi Branşı İle Start Alıyor

20.03.2017
Erzurum Belediyesinin destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ünilig Kış Spor Oyunları bu akşam yapılan Buz Hokeyi teknik toplantısıyla start aldı.

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen teknik toplantı, üniversitelerin Buz Hokeyi takımlarının teknik heyetlerinin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığından Ulusal Faaliyetler Şube Müdür Sayın Savaş Keskin, Buz Hokeyi Federasyonundan ve yerel yönetimden yetkililerin de katılımıyla gerçekleştirildi. .

Erzurum’un kayak alanında en son yatırımı olan ve bütün şehrin kalkınmasında, dünya çapında bir kayak merkezi olmasında büyük etken olacak olan “Ejder3200” tanıtıldı. Neredeyse tüm Erzurum’u kapsayan, mevcut kayak sistemini iyileştirerek yeni yatırımları da beraberinde getiren sistemin tanıtımından sonra Buz Hokeyi branşındaki teknik detaylar ve kura çekimi gerçekleştirildi.

Milli takımın da antrenman yaptığı Buz Hokeyi salonlarında karşılaşmaların 11.15 den 17.30’a kadar süreceği aktarıldı. Bundan sonra Federasyon tarafından oyun kurallarının ve takımların ekipmanlarından başlayarak bütün teknik detayların üzerinden geçildi.

İlk olarak Bayanlar branşı ile başlayan kura çekimlerinde Gazi Üniversitesinin akademik takvimleri nedeniyle ligden çekilmesi nedeniyle 4’lü ve 3’lü iki grup oluşturuldu.  

Bayanlar kura çekimlerinden sonra Erkekler branşına geçen heyet, bu branşta da turnuvaya katılamayan takımların olması nedeniyle 6 takımlık tek bir grupta yapılacağı kararı alındı.

Kura çekimlerinden sonra, milli formayı da giyen üniversite sporcularının her iki organizasyonda birden bulunmalarının zorluklarından ve buna bir çözüm olması adına Milli Takım teknik heyeti ile görüşülmesinden bahsedilerek teknik toplantı sonlandırıldı. 

Teknik toplantı sonrasında konuşan İstanbul Üniversitesi antrenörü Mehmet Balkaya, bayanlar branşında çok iddialı olmayan yeni bir takıma sahip olduklarını, ancak erkekler branşında rakiplerini tanıdıklarını, bu sezon şampiyon olmak için ellerinden geleni yapmak için sıkı bir çalışmadan geçtiklerini belirtti. 

Ege Üniversitesi Buz Hokeyi oyuncuları da Erkekler branşında tek grup olmasının mücadeleyi arttıracağını ve ligi daha heyecanlı hale getireceğini söylediler.