Basketbol'da Son Söz Beykent Üniversitesi

01.05.2017
Ünilig Erkekler Final Müsabakası İstanbul Teknik Üniversitesi ile Beykent Üniversitesi arasında gerçekleşti.

Karşılaşmaya fırtına gibi başlayan Beykent Üniversitesi 5. dakikada durumu 16-0’a getirdi. İlk periyodun 8.dakikasına kadar tutuk başlayan İstanbul Teknik Üniversitesi aradaki farkı kapatmaya çalışsa da Beykent Üniversitesi’nin katı savunması buna izin vermedi. Beykent Üniversitesi ilk çeyreğe 24- 6  önde gitti.

Müsabakanın ikinci periyoduna Beykent Üniversitesi’li Soykan Yıkılmaz ve Oğuzhan Turan’ın bulduğu sayılar aradaki farkı açtı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin oyun kurmada sıkıntı yaşadığı görüldü. Beykent Üniversitesi’nin oyunu kontrol altına aldı ve soyunma odasına 43- 24 üstün gitti.

Maçın ikinci yarısına Beykent Üniversiteli Oktay Ulubay’ın üç sayı çizgisinin gerisinden attığı atışla başlandı. Ardından aldığı teknik faulle Beykent’li Franck Christophe Yangue iki serbest atışı ve ardından Ömer Sancaklı’nın bir sayı ve 3’lükle 10-0lık seri yakalandı. 23.dakikada durum 53- 26 oldu. 3.periyodun kalan kısmında rakibinin geri dönmesine izin vermeyen Beykent Üniversitesi  25 sayı farkla 62- 37 önde kapattı.

Mücadelenin son periyodunda Beykent Üniversitesi 20 sayı farkı kapatmaya izin vermeyerek maçı 77- 58 aldı ve şampiyon oldu.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 20 sayıyla  Utku Yücedağ oldu.