Çekişmeli Maçta Kazanan Kastamonu Oldu

01.05.2017
Ünilig Bayanlar Hentbol finallerinde günün ikinci maçı Kastamonu üniversitesi ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında oynandı.

Çekişmeli geçen maçta 43 – 37’lik skorla gülen taraf Kastamonu Üniversitesi oldu.

Maç oldukça çekişmeli başladı karşılıklı atılan gollerle uzun süre başa baş devam eden mücadelede on beşinci dakikaya gelinirken Kastamonu Üniversitesi Takımı üç gollük bir üstünlük kurmayı başardı. İlk devrenin sonları yaklaştıkça oyun hızlansa da Cumhuriyet Üniversitesi rakibini yakalamayı başaramayınca ilk devre 21 – 18 Kastamonu Üniversitesi üstünlüğünde kapandı.

Maçın ikinci devresi oldukça çekişmeli başladı ancak, Kastamonu Üniversitesi ilk yarı elde ettiği avantajı uzun süre boyunca korumayı başardı. Bol gollü bir mücadeleden sonra maçta son beş dakikaya girilirken Kastamonu Üniversitesi takımı farkı beşe kadar yükseltti. Son dakikalarda Cumhuriyet Üniversitesi Takımında 6 numaralı formayı giyen Kader yaşadığı sakatlık sonucu sedyeye oyun alanının dışına alınırken, Müdahale için ambulans çağırıldı. Bu sırada tekrar başlayan maçı 43 – 37 Kastamonu Üniversitesi kazandı.