Celal Bayar Finalde

30.04.2017
Ünilig Bayanlar Futsal ilk yarı final maçında Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Siirt Üniversitesi karşı karşıya geldi.

Bayanlar futsal branşının ilk yarı final maçında Celal Bayar Üniversitesi, Siirt Üniversitesi’ni 2-1 mağlup ederek finale yükselen ilk takım oldu.

Maça iki taraf da çok kontrollü başladı. İlk dakikalarda iki taraf da birbirini tartarak oyunu geride kabul etmeyi tercih ettiler. İlk gol 9. dakikada Celal Bayar Üniversitesi’nden geldi. Golün ardından savunmaya çekilen Celal Bayar oyunu iyi tuttu ve ilk yarı bu skorla tamamlandı.

İkinci yarıya gole ihtiyacı olan Siirt Üniversitesi çok baskılı başladı. Art arda geliştirdiği ataklarda kaleci Nagihan’ı zorlayan Siirt hücumcuları oyunu 3 dakika boyunca Celal Bayar yarı sahasına hapsettiler. Son grup maçında cezası nedeniyle oynayamayan Gülbin’in güzel golüyle eşitliği yakalayan Siirt Üniversitesi golden sonra da oyuna hükmetmeye devam etti.

Ancak Celal Bayar Üniversitesi’nden Canan, taçtan bulduğu gol ve çizgi üzerinde yaptığı kritik müdahale ile son dakikalarda maçı takımına getirdi. Maçın kalan süresinde başka gol olmayınca ilk Finalist Siirt Üniversitesi’ni 2-1 yenen Manisa Celal Bayar Üniversitesi oldu.