Futsal Bayanlar Finalinde Şampiyon Celal Bayar Üniversitesi

01.05.2017
Üniversiteler Ligi Bayanlar futsal finalinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Gaziantep Üniversitesi karşılaştı. Şampiyon rakibini 7-3 yenen Celal Bayar Üniversitesi oldu.

Maça daha baskılı başlayan taraf Gaziantep Üniversitesi oldu. Maçın ilk beş dakikasında yerleşik savunmaya karşı set hücumlarıyla gol arayan GAÜ kaleci Nagihan’ı zorlasa da geçemedi. Maçın yedinci dakikasından itibaren kaptan Cansu’nun oyuna ağırlığını koymasıyla hücumlarını sıklaştıran Celal Bayar Üniversitesi ilk golünü Gamze ile 11. dakikada buldu. Golün asisti kaptan Cansu’dan..

Golün hemen ardından santra ile beraber atağa kalkan GAÜ, Dilay’ın harika şutuyla skoru 1-1’e getirdi. 14. dakikada Cansu, dribling ile rakiplerini teker teker çalımlayarak tüm sahayı geçti ve şık bir bitirişle takımını yeniden öne geçirdi (2-1).  On yedinci dakikada Gamze ile girdiği ikili mücadelede kolu çıkan Dilay salonu acı içinde terk etti.

İlk yarının bitimine 2 dakika kala bir kontra-atak pozisyonunda Demet ile güzel ver-kaça giren Zelal güzel bir şutla maçı 2-2’ye getirdi. İlk yarı bu skorla tamamlandı.

**

İkinci yarıya iki takım da –daha- hareketli başladı. Karşılıklı ataklarla geçen ilk iki dakikadan sonra eşitliği bozan taraf 22. dakikada Gamze Bezan’ın golüyle Celal Bayar oldu. Golden sonra ataklarını sıklaştıran Celal Bayar, 24. dakikada Canan Aldırmaz’ın uzaktan sert şutuyla farkı 2’ye çıkardı.

Bu dakikadan sonra topa daha çok sahip olan GAÜ, 26. dakikada Demet’in pasında topla buluşan Zelal ile farkı 1’e indirse de beraberlik çabaları sonuçsuz kaldı. Celal Bayar’da Cansu Yağ, 33. dakikada kaleciyle karşı karşıya yakaladığı pozisyonu iyi değerlendirerek takımına yeniden 2 farkı yakalattı.

Maçın bitimine iki dakika kala Cansu Yağ’ın sol kanattan pasında ağları havalandıran Gamze Bezan, skoru 6-3’e getirirken; son dakikada kaleciyle karşı karşıya kalan Cansu Yağ maçın skorunu tayin etti: 7-3