Potada ÜNİLİG heyecanı başladı

23.02.2018
Sporda başarıdan başarıya koşan, TÜSF 1. Lig İstanbul grup maçlarını voleybol ve basketbolda lider tamamlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi şimdi de ÜNİLİG heyecanı yaşıyor. Üniversiteler Ligi maçları şubat ve mart aylarında oynanacak.

Geçtiğimiz yıllarda spor branşının ilgili federasyonu tarafından düzenlenen ancak bu sezon Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) bünyesine alınan ÜNİLİG’de mücadele 12 Şubat’ta başladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi takımları ÜNİLİG’de de iddialı.

İstanbul grup maçlarında başarılı olan takımlar, dereceye girerlerse Türkiye şampiyonasında mücadele edecek.

BASKETBOLDA BAŞARI KESİN

İstanbul Ticaret Üniversitesi hem kadın hem de erkek basketbol takımlarıyla İstanbul’daki gruplardan çıkacağına inanıyor. Kadın basketbolda ÜNİLİG’e İstanbul’dan sadece beş takım katılıyor. Maçlar sonucu ilk ikiye giren takımlar, Türkiye Şampiyonası’nda oynayacak. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Bilim Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nin yer aldığı gruptan lider olarak çıkmayı hedefliyor.

Erkek basketbolda ise grup kuraları sonucu TÜSF 1. Lig İstanbul B Grubu, ÜNİLİG’de de aynı takımlardan oluştu. İstanbul Ticaret Üniversitesi erkek basketbol takımı gruptan lider çıkmış ve sadece bir yenilgi almıştı. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin de yer aldığı ÜNİLİG grubundan da İstanbul Ticaret Üniversitesi birinci çıkmayı hedefliyor.

HENTBOL VE FUTSAL

ÜNİLİG hentbol maçlarında İstanbul Ticaret Üniversitesi zor bir grupta mücadele edecek. Grupta TÜSF 1. Lig ve Süper Lig takımları yer alıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin yeni katıldığı bu branşta Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi takımlarıyla mücadele edecek.

İstanbul Ticaret Üniversitesi dünyada giderek yaygınlaşan futsal (salon futbolu) maçları için de sıkı hazırlık yapıyor. Üniversite, TÜSF 1. Lig ve 2. Lig takımlarının yer aldığı grupta Sabancı Üniversitesi, MEF Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi ile liderlik mücadelesi verecek.

ÜNİLİG Türkiye finalleri Nisan 2018’de yapılacak.

LİDERLİĞE ADINI YAZDIRDI

İstanbul Ticaret Üniversitesi Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) 1. Lig voleybol ve basketbolda fırtına gibi esti. Erkek basketbol takımı ile bayan voleybol takımı İstanbul grup maçlarını lider tamamlayarak play-off’a yükseldi. İstanbul Ticaret Üniversitesi kadın voleybol takımı grup maçlarının tümünü kazanarak, İstanbul B Grubu lideri olarak adını play-off’a yazdırdı. Sarı-siyahlı kızlar maçlarını set vermeden tamamladı ve 15 puanla B Grubu’nda lider oldu. Aynı başarıyı erkek basketbol takımı da yakaladı. 7 maçta 6 galibiyet elde eden ve 13 puan toplayan takım rakip potalara toplam 603 sayı atarken, potasında ise 444 sayı gördü. İstanbul Ticaret Üniversitesi erkek basketbol takımı grup lideri olarak TÜSF’te play-off’a yükseldi.