Şampiyon Anadolu Üniversitesi

03.05.2017
Ünilig Bayanlar Hentbol Finallerinde son maç Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi arasında oynandı.

Tek gruplu lig usulü yapılan final mücadelelerinde ilk iki maçını kazanan Anadolu Üniversitesi şampiyonluk için sahaya çıktı.

Maç oldukça çekişmeli başlayan mücadelenin ilk 15 dakikasında taraflar net bir üstünlük kuramazken, Anadolu Üniversitesi iki gollük bir avantaj yakalamayı başardı.  İlerleyen dakikalarda Anadolu Üniversitesi zaman zaman farkı 3 gole kadar çıkarsa da Cumhuriyet Üniversitesi çok iyi mücadele ederek her seferinde oyuna denge getirmeyi başardı ancak öne geçemedi ve maçın ilk devresi 19 -18 Anadolu Üniversitesi üstünlüğünde tamamlandı.

Maçın ikinci devresine iyi başlayan taraf Anadolu üniversitesi oldu ve ilk on dakika içerisinde farkı 6 gole yükseltmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda farkı daha da arttıran Anadolu Üniversitesi maçın kontrolünü ele alınca maçta rekabet azalmış oldu. Maçı 32 – 38 Önde bitirmeyi başaran Anadolu Üniversitesi 3.Maçını da kazanarak Şampiyon oldu. Bu sonuçlara göre Kastamonu Üniversitesi ikinci olurken, Cumhuriyet Üniversitesi de üçüncü olarak kürsüye çıkmayı başardı.