Su Topunda Gülen Taraf Marmara Üniversitesi

30.04.2017
Üniversiteler Spor Ligi su Topu branşında Marmara Üniversitesi Erkek Su Topu takımı 2016-2017 sezonunu şampiyon tamamladı.

İstanbul ve Ankara'da yapılan grup müsabakalarından sonra finallere katılmaya hak kazanan takımların yer aldığı iki gruplu turnuvada B grubunda yer alan Marmara Üniversitesi finalde, A grubundan çıkmayı başaran ve yarı finalde ev sahibi ilin temsilcisi olan Ege Üniversitesini eleyen Okan Üniversitesi ile karşılaştı. 

İki İstanbul takımının karşılaşması, izlenmeye değer ve heyecan dolu anlara sahne oldu. Havuzda bütün hünerlerini ortaya koyan iki takım da kazanma hırsıyla zaman zaman oyunu sertleştirseler de dostluk içinde geçen maçı Marmara Üniversitesi 19 - 12 kazanarak 2016 - 2017 sezonunu şampiyon tamamladı. Zorlu rakibi karşısında tüm gücüyle oynayan Okan Üniversitesi ise podyumda ikinciliğin tadını çıkardı. 

Ege Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi arasında oynanan üçüncülük karşılaşmasını ise ev sahibi Ege Üniversitesi kazanarak üçüncülük kürsüsünde finallere ev sahipliği yapan İzmir'i temsil etti.