Süper Ligin Şampiyonu, Tatankalar

30.04.2017
Ünilig Korumalı Futbol Süper Liginde, şampiyon Sakarya Üniversitesi oldu.

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yürütülen ve Ünilig'in en çok takip edilen branşlarından biri olan Korumalı Futbol branşında Süper Lig finali bugün oynandı. 

Halkapınar Atatürk Stadı, 1 nolu Yan Saha'da oynanan final mücadelesinde karşı karşıya gelen iki üniversite olan Sakarya ve Anadolu Üniversitesi, izleyiciler için unutulmaz bir karşılaşma ortaya koydular. 

Maça iyi başlayan Anadolu Üniversitesi zorlu rakibi karşısında baskılı bir oyun kurmaya çalışsa da çabuk toparlanan Sakarya Üniversitesi, rakibinin oyununu bozarak oyuna önce dengeyi getirdi sonrasında ise rakibi üzerinde üstünlük kurarak sahayı domine etmeye başladı. 

Güçlü rakibi karşısında ayakta kalmaya direnen Anadolu Üniversitesi Korumalı Futbol takımı, sonunda rakibi karşısında direncini kaybetmeye başladı ve aradaki fark giderek açıldı. Son düdük çalındığında tabelada görünen 42 - 12'lik skor Sakarya Üniversitesi Korumalı Futbol takımı "Tatankalar" için şampiyonluğun belgesi oldu. 

Aynı sahada bir önceki karşılaşma olan Üçüncülük maçında ise İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi karşısında sahadan 30 - 24 galip ayrılarak 2016 - 2017 sezonunu üçüncü olarak tamamlamayı başardı.