Ünilig Yaz Spor Oyunlarının Takvimi Belirlendi

12.04.2017
Ünilig 2016 - 2017 sezonunun İzmir'de yapılacak Yaz Spor Oyunları finalleri için takvim belirlendi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yürütülen, Salon Futbolu, Tenis, Korumalı Futbol, Su Topu ve Ragbi branşlarının yanı sıra, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yürütülen Basketbol branşı, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yürütülen Voleybol Branşı, Türkiye Masa Tenisi federasyonu tarafından yürütülen Masa Tenisi branşı ve Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından yürütülen Hentbol branşının da hangi sahalarda ve hangi tarihler arasında oynanacağı bugün açıklandı. 

26 Nisan Çarşamba günü teknik toplantıları yapılacak olan Futsal Bayanlar,Basketbol ve Hentbol branşlarının karşılaşmaları 27 Nisan'da başlayacak. Salon Futbolu Bayanlar Ligi karşılaşmaları Ege Üniversitesi Besyo Spor Salonlarında oynanırken Basketbol branşı Bornova Belediyesi Mustafa Kemal Paşa Spor Kompleksinde birincilerini belirleyecek. Aynı gün başlayacak olan Hentbol branş karşılaşmaları ise Buca Serdar Yereli ve Göztepe Gürsel Aksel Spor Salonlarında olacak. 

 27 Nisan Perşembe günü teknik toplantısı yapılacak olan Voleybol branşında ise karşılaşmalar GHSİM Gaziemir ve Halkapınar Spor Salonlarında oynanacak. Aynı gün başlayacak olan Su Topu branşı Alsancak Atatürk Spor Kompleksi Yüzme Havuzunda oynanacak. 

28 Nisan'da teknik toplantıları yapılacak ve 29 Nisan'da başlayacak 3 branştan biri olan Tenis mücadeleleri Kültürpark Tenis Kulübü Kortlarında, Korumalı Futbol 1. Lig karşılaşmaları Halkapınar Spor Tesisleri Dış Sahalarda, ve Ragbi branşı da Ege Üniversitesi Stadında oynanacak. 

30 Nisan'da başlayacak Korumalı Futbol Süper Lig ve Salon Futbolu Süper Lig karşılaşmalarının teknik toplantıları da 29 Nisan Cumartesi günü olacak. Branşlardan Korumalı Futbol karşılaşmaları yine Halkapınar Spor Tesisleri Dış Sahalarında oynanırken, Salon Futbolu Süper Lig karşılaşmaları Ege Üniversitesi ev sahipliğinde olacak. 

Son olarak Masa Tenisi branşında teknik toplantı 1 Mayıs günü yapılacak ve ertesi gün başlayacak karşılaşmalar Çeşme İlçe Spor Salonunda yapılacak.