Zorlu Mücadelenin Ardından 3.Yeditepe Oldu

03.05.2017
Ünilig Erkekler Hentbol Finalleri son günü ilk maçında Yeditepe Üniversitesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi üçüncülük için mücadele etti.

Oldukça çekişmeli geçen maçta ODTÜ turnuva boyunca sergilediği hırslı tavrı ile maçı oldukça keyifli bir hale getirse de kazanmayı başaramadı. Maçta üstünlüğü ele aldığı andan itibaren hiç geriye düşmeyen Yeditepe Üniversitesi zorlu maçı 23 – 22 önde bitirmeyi başardı.  

Maça iyi başlayan taraf olan ODTÜ ilk dakikalarda 4 gollük bir üstünlük yakalasa da dakikalar ilerledikçe oyunu dengeleyen Yeditepe ilk yarıda son on dakikaya 2 gol farkla önde girmeyi başardı. Yakaladığı avantajı ilk devrenin sonuna kadar korumayı başaran Yeditepe Üniversitesi ilk devreyi 13 – 9 önde bitirmeyi başardı.

Maçta ikinci devreye iyi başlayan taraf ODTÜ oldu ve ilk beş dakika da fakı iki gole indirdi ancak bu dakikadan sonra goller bulmaya başlayan Yeditepe Üniversitesi üstünlüğünü sürdürmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda maç oldukça çekişmeli bir hal aldı fakat Yeditepe Üniversitesi farkın iki golden aşağı düşmesine uzun süre izin vermedi. Maçta son dakikalara da iki gol farkla Yeditepe üstünlüğünde girilince son dakikalar oldukça çekişmeli geçti. Bu çekişme sırasında oyuncular arasında kısa süreli bir gerginlik yaşansa da iki takımında hocalarının müdahalesi ile oyuncular yatıştırıldı. Maçın son dakikasında farkı bire indiren ODTÜ, son saniyelerde beraberliği sağlamayı başaramadı ve maçı 23 – 22 Yeditepe Üniversitesi kazanmış oldu.